Czego nie pisać w odwołaniu do ubezpieczyciela


Choć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, zwane także reklamacją nie wymaga wiedzy prawniczej, to stwierdzenie że ubezpieczyciel bezzasadnie odmówiły w płaty czy zaniżył, może okazać się niewystarczające. Także nie obszerność odwołania przesadza o jego skuteczności. Profesjonalne odwołanie to takie które nie jest emocjonalne, a zwykle czytając pisma swoich klientów, odwołania te kipią od emocji. Dobrze jest zatem aby sporządzający miał dystans do sprawy, bo porostu efekt jest znacznie lepszy. Jeśli decydujesz się na samodzielnie sporządzanie odwołania, warto przeczytać ten artykuł.

„Sąsiad dostał więcej…”

Nie ma dwóch takich samych spraw, nawet jeśli mają podobny przebieg. Przykładowo ktoś kto złamał rękę, dostanie mniej niż pianista który miała zagrać na koncercie Chopinowskim. Więc skro Sąsiad dostał większą kwotę za zalanie mieszkania niż my, to nie znaczy, że nasze sprawy są takie same. Każda sprawa ma charakter wysoce indywidualny.

Skoro tyle czasu im płace muszą teraz mi coś dać

Uiszczanie na rzecz ubezpieczyciela opłat, nie może być traktowane jako lokata kapitału, który odzyskamy w całości jak zaistnieje szkoda. Zauważyć należy, że ochrona z ubezpieczenia a rozpoczyna się z dniem następującym po zawarciu umowy. Zatem można z ubezpieczenia korzystać już w drugim dniu, a można zaistnieć taka szkoda dopiero po np. 4 latach. Jednak w tym i w tym przypadku polisa ta będzie miała zastosowanie i nie będzie miało znaczenia, który z ubezpieczonych korzystał z niej dłużej. Zatem nie czas, ale ogólne warunki ubezpieczenia określają jakość wykupionej przez na polisy. W razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego objętego ochroną ubezpieczeniową ubezpieczyciel jest co do zasady zobowiązany wypłacić odszkodowanie w odpowiedniej proporcji do sumy gwarancyjnej, a nie sumę gwarancyjną.

Zagrożenie odejściem

W realiach, gdzie jesteśmy klientem indywidualnym postulowanie haseł, że się odejdzie albo wygraża - nie ma sensu. Ubezpieczyciel nie będzie zabiegał o pojedynczego klienta. Masowość umów, powoduje, że zawarta przez na umowa nie ma charakteru personalnego. Rzecz w tym aby w przekonywaniu do swoich racji nikogo nie obrazić.

Rzeczoznawca i likwidator byli nieuprzejmi

Osoby zatrudnione przez ubezpieczyciela obsługują tysiące klientów, przypomnieć. Następnie wydawana jest pisemna decyzja, która oparta jest o dostarczone dokumenty. Innymi słowy o rozstrzygnięciu sprawy decydują kwestie merytoryczne, a nie nastroje pracowników ubezpieczyciela. Dlatego warto stronić od powoływaniu w odwołaniu okoliczności niezwiązanych merytorycznie ze sprawa, a skupianiu się na detalach, które nie maja znaczenia.skontaktuj sie z nami - pomagamy zawodowo

ocenaocenaocenaocenaocena (5.0) czytajCzytaj więcej na blogu  czas Opublikowano: 2019-05-15

Odzyskaj pieniądze
Odzyskaj swoje należnośc
szybko i skutecznie


Ktoś zalega Ci z płatnością? Najlepsza strona w sieci. Odzyskujemy wzorowo
Zajrzyj tu.