Czym się rożni Kancelaria Adwokacka od biura odszkodowawczego


czym się rożni Kancelaria od biura odszkodowawczego

Zacznijmy od nazwy. Biura Odszkodowawcze nadają sobie różne nazwy, nie raz posługując się określeniem „Kancelaria”. Nie ma tu dłuższego ciągu słów, bowiem nie mogą użyć nazwy „Kancelaria Adwokacka”, „Kancelaria Radcowska” - nazwy te są ustawowo zastrzeżone jedynie dla tych podmiotów; a użycie tych określeń bez stosowanych uprawnień jest karalne. Dlatego dość częstą nazwą jest „Kancelaria Odszkodowawcza”.


Kolejną różnicą jest to, że adwokat przy wykonywaniu swojego zawodu, musi stosować się do Etyki Zawodowej, która nie pozwala mu na: nachodzenie Klienta w domu, oferowania swoich usług poprzez obdzwanianie potencjalnych Klientów, czy wysyłania do nich treści reklamowych, ale co najważniejsze nie może składać nierealnych obietnic. W przypadku podjęcia się takich czynności adwokat „za reklamowanie, nagabywanie” ponosi odpowiedzialność zawodową (dyscyplinarną). Dlatego jest zakaz nagabywania Klienta.


Biura odszkodowawcze docierają w miejsca gdzie można znaleźć osobę poszkodowaną. Praktykami, nie moralnymi, ale skutecznie popłacalnymi jest nagabywanie przez taką firmę: w miejscu wypadku, w szpitalu, na cmentarzu, podróżując za karetką, pod urzędem stanu cywilnego lub w jakimkolwiek innym miejscu.


Kolejna kwestia jest taka, że Kancelarię Adwokacką może prowadzić tylko Adwokat, zaś Biuro Odszkodowawcze może prowadzić każdy. Nie ma tu żadnych ograniczeń. O ile Adwokat podlega nadzorowi ze strony Adwokatury, o tyle prowadzący Biuro Odszkodowawcze nie podlega żadnym nadzorom. Wypada także, zaznaczyć że Adwokat jest obowiązkowo ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (OC).


Dlaczego sprawę odszkodowawczą warto powierzyć Adwokatowi, a nie tzw. Biuru Odszkodowawczemu? Wbrew obiegowej opinii u Adwokata jest taniej niż w kancelarii odszkodowawczej (i to aż około 3 razy taniej). Rozsądny adwokat może przyjąć wynagrodzenie w wysokości jednej trzeciej tej stawki, którą ostatecznie potrącają dla siebie kancelarie odszkodowawcze przy wypłacie odszkodowania.


Aby dotrzeć do klienta kancelaria odszkodowawcza musi ponieść koszty, bowiem muszą najpierw namierzyć poszkodowanego. Na podpisanej umowie, godzisz się na potrącenie z uzyskanego wynagrodzenia od ubezpieczyciela od 20% do 50%. Dopiero po wypłacie pozostałego ekwiwalentu zastanawiasz się dlaczego tak mało uzyskałeś. Bardzo częstą praktyką jest zwolnienie z jakich kolwiek opłat na stracie, na co dużo osób przystaje. Przedstawiciele biura odszkodowawczego mówią, że poprowadzą sprawę za darmo. Ale czy oby na pewno za darmo? Na początku na pewno nie poniesiesz kosztów ale na końcu, już nie będzie za darmo. O wiele lepiej jest powiedzieć takiej firmie, że się pieniądze ma i uiścić zaliczkę na samym początku, wówczas procentowe potrącenie z wypłaty, dość znacząco się zmniejsza.


Na samym końcu sprawa trafia do adwokata lub radcy prawnego. Dlatego, że o ile Biuro Odszkodowawcze może prowadzić postępowanie likwidacyjne, o tyle już przedstawiciele Biura, nie mogą reprezentować Cię w Sądzie bowiem nie mają takich uprawnień. Zatem współpracują z osobą która takie uprawnienia ma. W takim wypadku kancelaria odszkodowawcza musi skorzystać z pomocy adwokata, czyli musi mu zapłacić z prowizji od Twojego odszkodowania. Dlatego musi wziąć na tyle dobra prowizję aby sama mogła dobrze zarobić i jeszcze dać innym zarobić. Dlatego płacisz dwa razy.


Dodatkowo nie masz żadnego wpływu na to jakiego pełnomocnika dostaniesz w procesie. Może być to niekorzystne doświadczenie – jednak nie będziesz miał możliwości zrezygnowania z niego. Przy wyborze pełnomocnika do procesu, wybieraj osobę która zna dobrze daną dziedzinę i może rzeczywiście pomóc. Dobrze jest zrobić rozeznanie na rynku, podpytać znajomych lub życzliwych ludzi.


Jeśli coś nie wyjdzie to na Biuro Odszkodowawcze, nie możesz się poskarżyć, bo nie podlega ono żadnemu nadzorowi. Biuro Odszkodowawcze jeśli chodzi o kontrolę, może mieć taką jak każda inna firma ze strony: Urzędu Skarbowego czy ZUS, co nie ma żadnego przełożenia bezpośrednio na Twoją sprawę. Sprawę przeciwko takiemu Biuru, możesz złożyć w Sądzie, ale wiążę się to z dodatkowymi kosztami i rozmytą odpowiedzialnością. Ponadto Biuro Odszkodowawcze, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może w każdym momencie ogłosić upadłość jak każda inna spółka handlowa, a przecież spółka pośredniczy w przekazywaniu całego Twojego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń, więc możesz swojego odszkodowania nigdy nie zobaczyć.


Ważnym jest aby w tych chwilach,
mieć wolny umysł i siąść do sprawy w spokoju i rozmysłem - aby później nie żałować.skontaktuj sie z nami - pomagamy zawodowo

ocenaocenaocenaocenaocena (5.0) czytajCzytaj więcej na blogu  czas Opublikowano: 2019-05-15

Odzyskaj pieniądze
Odzyskaj swoje należnośc
szybko i skutecznie


Ktoś zalega Ci z płatnością? Najlepsza strona w sieci. Odzyskujemy wzorowo
Zajrzyj tu.